Alienacja rodzicielska – stanowcze nie!

Alienacja rodzicielska - stanowcze nieAlienacja rodzicielska – stanowcze nie!

„Alienacja rodzicielska, poza ograniczeniem fizycznego kontaktu z rodzicem, powoduje też wiele szkodliwych oddziaływań na psychikę dziecka, rodzic ucieka się do manipulacji uczuciami dziecka, szantażu emocjonalnego, dyskredytuje drugiego rodzica, przekonuje dziecko o braku miłości i zainteresowania z jego strony, a jednocześnie bardzo często stawia je w roli własnego przyjaciela i powiernika, przekazując mu informacje, których adresatem być nie powinno.” (Douglas Darnall).

Zapewne wiele z Was spotkało się osobiście lub pośrednio z tematem alienacji rodzicielskiej. Być może Ty lub Twoi znajomi mają utrudniane kontakty z dzieckiem. Jeżeli tak się stało to współczujemy serdecznie. Wiemy jaki to ból i frustracja z powodu walki z wiatrakami. Niestety nasze prawo marginalnie traktuje to zagadnienie zataczające coraz szersze kręgi w polskim społeczeństwie.

Między innymi z tego powodu powstało nasze stowarzyszenie.

Nie zamierzamy z nikim konkurować, a wręcz przeciwnie. Szukamy bowiem sprzymierzeńców we wszelkich kręgach stowarzyszeń i fundacji, a także w osobach urzędników państwowych, posłów, itp. Jesteśmy otwarci na wszystkie osoby, które pomogą powstrzymać ten proceder.
Alienacja rodzicielska jest złem, które wyrządzane jest dziecku przez rodzica z różnych powodów. O tym napiszemy w innym czasie.
Zanim złożyliśmy do urzędu wniosek o rejestrację stowarzyszenia Piotr odbył rozmowę na temat alienacji z posłem Konfederacji Dobromirem Sośnierzem. Dziękujemy panie Dobromirze za poświęcony czas i deklarację o walkę prawa dziecka do kontaktu z obydwojgiem rodziców (o ile nie ma przeciwskazań ze względu na patologię rodzicielska czy temu podobne).

Kolejne spotkania już wkrótce.

Zaplanowaliśmy już wstępnie spotkania z kolejnymi posłami o czym zapewne będziemy Was informować kiedy takowe się odbędą.
Nie ograniczamy się w tym względzie do jednego czy kilku ugrupowań. Nie patrzymy na kolory czy sztandary. Będziemy rozmawiać z każdym człowiekiem, urzędem i ugrupowaniem w temacie dotyczącym alienacji rodzicielskiej. Jeżeli ktoś wyrazi chęć współpracy z nami w celu ukrócenia tego nie ludzkiego procederu stosowanego przez armię sowiecka i hitlerowców (rozdzielanie rodziców od dzieci) to otrzyma od nas do podpisania deklarację. Deklaracja ta będzie przez nas publicznie rozliczana.

Poruszymy także inny drażliwy temat.

Niektórzy już się pewnie domyślili, że chodzi o delikatnie mówiąc „stronniczość” sędziów. I trzymajmy się tego określenia aby zorganizowana grupa „towarzyska” nie miała pretekstów np. wytaczania spraw czy szczucia prokuratorami.
W Sądach bowiem są „grupy towarzyskie”, a co więcej w jednym z warszawskich Sądów mamy nawet Postanowienie Sądu, że w tymże budynku wszyscy sędziowie należą do takiej „grupy towarzyskiej”.

To tak na początek aby dodać Wam otuchy i zachęcić do racjonalnego rozwiązania wielu problemów, które wiążą się z byciem rodzicem wyklętym przez ten system.

Głowy do góry ! Alienacja rodzicielska jest złem, które należy pokonać.