Protest ojców pod Sądem Rejonowym – Warszawa.

Protest przed Sądem w Warszawie dwóch ojcówProtest ojców pod Sądem Rejonowym – Warszawa.

Protest ojców nie jest pokierowany ich brakiem zajęć. Nie kieruje nimi również chęć „dowalenia” swoim byłym partnerkom. Ojcowie Ci stawiają się tu co tydzień. Opowiadają o tym jaka patologia sędziów spowiła Sąd Rejonowy dla Warszawy Pragi Południe w Warszawie. W szczególności V Wydział Rodzinny i Nieletnich.

Raz w tygodniu stają pod Sądem z nagłośnieniem i bez żadnych ogródek wytykają wszelkie nieprawidłowości jakich dopuściła się w/w sędzia.

Dobro dzieci na pierwszym planie.

To powinno być przewodnią myślą i czynem Sądów Rodzinnych. I zapewne tak jest w wielu Sądach i u wielu sędziów. Niestety w sprawach sędzi Małgorzaty Orzech Placek ciężko dostrzec tą przesłankę. Czym się ona kieruje? Odpowiedzi na to pytanie domyślają się nie tylko Ci ojcowie ale także inni rodzice. Nie ojcowie mają tu przechlapane tak jak to czasami bywa w SR ale (rzadziej) również matki. Nie piszemy tu o patologicznych rodzicach.

Sędzia Małgorzata Orzech Placek to dość popularna osoba.

Dość głośno zrobiło się o niej już kilka lat temu za pośrednictwem serwisu Patriot24. Czy jest możliwe aby Sędzia Małgorzata Orzech Placek mogła pośrednio przez swoje „zaniedbania” przyczynić się do śmierci dziecka ? Dziecka, którego zabił młodociany nożownik, którego wspomniana sędzia rok wcześniej wypuściła z Sądu za groźby pocięcia nożem dziewczynki. Wypuściła wolno nawet bez padań psychiatrycznych jak donosi Patriot24.

Protest ojców wymierzony jest głównie w działania tej pani sędzi.

Słuchając tego co ojcowie mówią pod Sądem z pełną świadomością o odpowiedzialności za swoje słowa szokuje równie bardzo.
Według nich sędzia Małgorzata Orzech Placek stoi bardzo daleko nie tylko od dobra dzieci ale także mija się bardzo mocno z prawem.
Można także wywnioskować z filmów protestujących ojców, że sama może popełniać przestępstwa polegające na fałszowaniu dokumentów Sądowych, nie przestrzeganiu procedur, zaniechania i stronniczość. Jest wiele rzeczy na podstawie których rzetelny prokurator mógłby doprowadzić tą panią przy pomocy niezawisłego i rzetelnego Sędziego przed Sąd i być może do mało przytulnej celi.

Dowody są ale rzetelnego prokuratora i sędziów brak, którzy chcieli by rozerwać ten patologiczny „układ” na strzępy. Pisząc o układzie mam na myśli Postanowienie Sądu Okręgowego Warszawa – Praga w Warszawie z dnia 20 kwietnia 2021, sygnatura akt VI Ko 60/21. Mówi on, że wszyscy Sędziowie Sądu Rejonowego dla Warszawy Pragi Południe mają z tą sędzią kontakty zawodowe ale także prywatne – towarzyskie.

W związku z czym wyłączają się od oceny jej postępowania, a co za tym idzie również postawienia przed Sądem.

Do tego tematu jeszcze nieraz wrócimy. Wiele osób w czasie protestów ojców zwraca się do nich w podobnych sprawach dotyczących tej sędzi.